Eксперти
Петра Де Суттер (Бельгія)
Бельгійський гінеколог, академік, сенатор і член Парламентської асамблеї Ради Європи, професор і голова відділення репродуктивної медицини Гентського університету, керівна співробітниця Європейського товариства репродукції і ембріології людини (ESHRE), старша клінічна дослідниця Фонду наукових досліджень (FWO–Vlaanderen), член Королівської бельгійської медичної академії, колишній член Вищої ради охорони здоров’я Бельгії та Французького біомедичного агентства, авторка понад 300 журнальних статей.
Юрій де Бур (Франція)
Політичний радник віддіду з СОГІ (SOGI-Unit) Ради Європи. Працюючи з іншими секторами Ради Європи, відділ з СОГІ забезпечує підтримку державам-членам через обмін передовим досвідом, організацію діяльності зі зміцнення потенціалу для урядів та місцевих органів влади і пошук партнерських відносин з державами-членами, іншими міжурядовими організаціями та громадянським суспільством. Його робота базується на рекомендаціях Комітету міністрів CM/Rec(2010)5 «Про заходи з боротьби з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».
Протягом останніх семи років Юрій працював з правозахисниками, активістами, адвокатами та союзниками з просування прав людини лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів (ЛГБТІ) та боротьби з гомофобією та трансфобією.
Джоз Мотманс (Бельгія)
Директор відділу політики в EPATH. Науковий співробітник і координатор Трансгендерного інфопункту в Центрі сексології та гендеру Університетської клініки Гента.
EPATH — це Європейськая професійна асоціація з охорони здоров’я трансгендерів. Ця нещодавно створена асоціація була заснована в грудні 2013 року, коли європейські вчені і клініцисти зустрілися у Брюсселі на заході, який було названо зустріччю перед запуском EPATH. Потреба в обміні знаннями та просвіті у сфері охорони здоров’я трансгендерів на європейському рівні була очевидною.
Дмитро Ісаєв (Російська Федерація)
Психотерапевт, сексолог, працює з трансгендерними людьми в Росії з 1990 року. Колишній завідувач Кафедри клінічної психології Санкт-Петербурзького державного педіатричного медичного університету, Санкт-Петербург, Російська Федерація.
Автор понад 140 наукових праць з медичної психології, психіатрії та сексології.
Константін Кожокару (Румунія)
Кваліфікований адвокат, котрий практикує у Румунії та спеціалізується в галузі прав людини, зокрема, в області рівності і недискримінації. Вів справи Європейського суду з прав людини, опікувався правами ромів, правами людей з інвалідністю та правами ЛГБТ. Розробив і впровадив передові судові кампанії з прав людини. Має великий досвід нарощування потенціалу організацій, що ведуть стратегічні судові процеси з прав людини. Знайомий з роботою у Центральній і Східній Європі та має широку мережу державних і цивільних суспільних контактів в усій Європі та за її межами.
Ірина Карагополова (Російська Федерація — Киргизстан)
Психіатр і сексолог, член робочої групи з юридичного визнання гендеру при Міністерстві охорони здоров’я Киргизстану.
Таня Купер (Російська Федерація)
Російська дослідниця з відділення з питань Європи та Центральної Азії Human Rights Watch. Вона працює над питаннями, пов’язаними зі свободою зібрань, об’єднань, самовираження, правами ЛГБТ і дискримінацією. Купер раніше працювала в офісі Human Rights Watch у Москві. До приходу в Human Rights Watch вона працювала координаторкою роботи з особами, що потребують допомоги, у Amnesty International США, спостерігачкою з прав людини в місії УВКПЛ з ліквідації наслідків міжетнічного насильства на півдні Киргизстану, та аналітикинею щодо Центральної Азії для Міжнародної кризової групи.
Марія Сундін (Швеція)
Член ради директорів трансгендерної референтної групи MSMGF, член правління RFSL — Шведської федерації з прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів і співробітниця служби безпеки на Стокгольмському прайді.
Річард Келер (Німеччина)
Старший співробітник з політики; заступник виконавчого директора TGEU (Трансгендерна Європа).
Член тимчасової ради EPATH — Європейської професійної асоціації з охорони здоров’я трансгендерів та експертного комітету з гендеру Німецького органу рівноправності. Його особливими сферами інтересів є розробка політики та адвокація на європейському рівні. Відомий серед політиків і транс-активістів експерт з прав трансгендерних людей у Європі. Співавтор Каталогу кращих практик з прав людини та гендерної ідентичності та інструментарію «Юридичне визнання гендеру в Європі».
Віктор Динарський (Польща)
Президент фонду Trans-Fuzja, першої НУО Польщі, котра об’єднує трансгендерних та інтерсексуальних людей. Член керівного комітету TransFúzia, першого трансгендерного та інтерсексуального об’єднання Словаччини. Автор, дослідник, блогер. Віктор нині проживає у Варшаві, Польща. Вільний тренер і лектор з питань трансгендерності, прав людини трансгендерних людей, трансгендерності у польській історії і внутрішнього управління НУО. У період між 2010 і 2014 Віктор працював членом правління та пізніше співголовою Трансгендерної Європи — європейської мережі організацій, що працюють в галузі прав людини трансгендерних та гендерно-неконформних людей.
Мауро Кабраль (Аргентина)
Мауро — аргентинський інтерсекс- та транс-активіст, співдиректор GATE (Глобальні дії за транс* рівність). Його робота зосереджена на реформі медичних протоколів та правовій реформі. У липні 2015 року Кабраль отримав Нагороду рівності Боба Хеппла. Кабраль координував роботу з реформування Міжнародної класифікації хвороб Всесвітньої організації охорони здоров’я, зокрема, вносив альтернативні пропозиції щодо діагнозу «Гендерна неконгруентність у дитинстві». Він є одним зі співавторів доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я «Сексуальне здоров’я, права людини та закон». У 2015 році Кабраль став старшим радником першого благодійного Фонду прав людини для інтерсексуалів, заснованому фондом “Астрея”.